https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/seperator-magnet-nedir-magnetmarket.fw-1170x600.png

Seperatör Magnet Nedir ?

  • |   0 Yorumlar

Seperatör Mıknatıs Fiyatları

Endüstriyel ve Gıda Üretim hatlarınızdaki demir kirliliğinden kurtulmanın en etkili yönetimi olarak kullanılan manyetik seperatör mıknatıslar, N35 kalitesinde üretilmekte olup, 1.sınıf malzemeden yapılmıştır yani hurda malzeme kullanılarak üretilmemektedir. Çekimi arttırıcı Nikel kaplamalıdır, Çinko değildir.

Manyetik seperatör kullanılarak hammaddelerinizde bulunan çivi, civata vb. metal malzemeleri kolaylıkla ayırmanız mümkündür.

Seperatör kullanımı ile ilgili, hammaddenin yoğunluğuna bağlı olarak ayıklamanın değişkenlik göstermesi sebebiyle farklı ölçülerde bulunan seperatör mıknatıs çeşitleri ve boru mıknatısların satışı yapılmaktadır. Sizlere geniş ürün yelpazemiz arasında bulunan seperatör mıknatısları incelemenizi tavsiye edebiliriz.

Manyetik Seperatör Nedir ?

Peki nedir bu manyetik seperatör, mıknatıslı seperatör çeşitleri ne işe yarar diye merak ediyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız. Genellikle hammaddelerde bulunan metali yani neodyum mıknatıs çeşitlerinin çekim yaptığı malzemeleri el yordamıyla tek tek ayıklamaktansa, seperatör magnetler sayesinde hızlıca ayıklama yapmanıza yarayan mıknatıs çeşitleridir.

Manyetik Seperatör Çalışma Prensibi Nedir ?

Manyetik seperatör fiyatları, içerisinde bulunan neodyum elementinin fazlalaşması sonucu çekim kuvveti arttığı gibi fiyatı da artmaktadır.

Bu çok güçlü neodimyum manyetik çubuklar, diğer adıyla seperatör magnetler toplu akışlarınızdan küçük ferromanyetik kirleticileri ve metalleri yok etmek aynı zamanda ayrıştırmak ve gidermek için tasarlanmıştır. Manyetik seperatör fiyatları sahibinden olarak arattığınızda karşınıza çıkan web sitesi magnetmarket.com.tr olacaktır. Anasayfa üzerinden seperatör ve borular sekmesini açtığınızda karşınıza gelen ekran üzerinden görsellerimizi ve seperatör boru ölçülerimizi rahatlıkla inceleme şansına ulaşabilirsiniz.

Manyetik seperatör ankara, İstanbul ve izmir gibi büyük şehirler olmak üzere Türkiye’nin birçok iline aynı gün kargo ile tarafımızca sevk edilmektedir.

manyetik tambur seperatör mantık olarak kullanımı aynı olsa da seperatör mıknatıslar kullanım açısında çok farklı işlevlerde kullanılmaktadır. Satılık manyetik seperatör ürünlerimiz manyetik filtreleme sistemlerinin yapı taşıdır. Metal ayırma sistemleri ve Manyetik ayırıcılar, ürün akışlarından demir içeren ve zayıf manyetik metalleri filtreler.

Seperatör mıknatıs imalatı

Neodyum mıknatıs çeşitlerinden üretilen, Seperatör mıknatıs imalatımız Çin’de bulunan fabrikada imal edilmekte olup, Düzenli aralıklar ile ithalatı yapılmaktadır. Türkiye’de bir çok firmanın Mıknatıs ihtiyacında lider tedarikçisi olan Magnet Market Mıknatıs ise talep edilen farklı ölçülerdeki seperatör ayırıcı ve magnetic separator ölçülerinin satışını yapmaktadır. 2.el manyetik seperatör satışımız bulunmamaktadır. Ürünlerimiz tamamen 1.sınıf malzemeden üretilmiştir.

Manyetik seperatör bandı

Manyetik ızgaralar genellikle bir dökme noktasına veya alıcı huniye yerleştirilir. Çok ince manyetik ve hatta zayıf manyetik demir içeren maddeleri serbest akışlı tozlardan ve granüllerden filtrelerler.
Metal ayırıcı mıknatıslar, Genellikle kontrol amacıyla kullanılır.

Boru mıknatıslar kullanım mantığı olarak seperatör mıknatıs çeşitlerine örnek verilebilir çünkü kullanacağınız alan ölçüsüne en yakın ve elverişli olan ölçüyü bulmanızda ciddi yarar sağlamaktadırlar.

Manyetik Elek hakkında araştırma yaptığınızda birçok önemli veriye web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz ancak kullanım alanınızda en etkili sonucu vermesi açısından numune siparişi oluşturarak, birebir deneyip test etmenizde fayda olacaktır.

Elek Manyetik Ayırıcı yani diğer adıyla Krom Metal Ayırıcı Mıknatıs aynı ürün çeşidine örnektir. Krom olarak renklendirilmiş, Nikel kaplamalıdır. Çinko 5 li seperatör ile karıştırmayınız. Ürünlerimiz tamamen çekim kuvveti yüksek olması için Neodyum N35 kalitesindedir. 1. Sınıf malzemeden üretilmiştir.

Magnetic separator nedir ?

Magnetic seperatör kısaca, Plastik, gıda, ilaç, seramik ve diğer endüstrilerdeki ayıklamalar ve ayrıştırmalar için kullanılırlar. Örneğin, Enjeksiyon kalıplama makinenizin haznesinde veya ürününüzün hammaddesindeki son muayenesi olarak kullanılmaktadır.

Manyetik Ayırma Izgaraları

Manyetik ayırma sistemlerinde mıknatıslar, granül plastikler, şeker, çay ve çeşitli kimyasallar gibi serbest akışlı kuru ürünlerden demir içeren kontaminasyonu (vidalar, civatalar ve kırık parçalar vb.) Gideren manyetik ayırma sistemlerinde kullanılır.

Bunları fırınlar, üretim hatları ve daha pek çok uygulama alanları ideal kullanım haline getiriyor. İşletmenizin bu magnet seperatörlerden yani faydalı mıknatıslardan nasıl yararlanabileceği ve bunları nasıl kullanabileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen bize ulaşın.

Toptan neodyum mıknatıs çeşitleri, büyük mıknatıs, güçlü mıknatıs gibi çok işlevselli ürünlerimizi web sitemiz üzerinden toptan fiyatına satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan bir soru olduğunda bize sormaktan çekinmeyin. Mıknatıs satın al mak istiyorsanız, Türkiye’nin mıknatıs borsası mıknatıs marketi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermektedir.

Seperatör Mıknatısların kullanım alanları nelerdir ?

Seperatör Magnet veya Seperatör Mıknatıs güçlü nadir toprak mıknatıslarından (NdFeB veya SmCo) veya Ferrit mıknatıslardan kesintisiz paslanmaz çelik bir tüp (304 veya 316) içinde yapılır.

Seperatör magnetler genellikle kimya endüstrisi, gıda endüstrisi, ilaç endüstrisi vb. dahil olmak üzere çeşitli alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız