https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/neodyum-miknatislarin-gucu-nasil-hesaplanir.fw-1170x600.png

Neodyum Mıknatısların Gücü Nasıl Ölçülür?

  • |   0 Yorumlar

Neodyum Mıknatısların Gücü Nasıl Ölçülür?

Mıknatısların alanları, yüzeyleri ve çekim güçleri ölçülür. Bu ölçümü ise Gaussmetre olarak adlandırılan ölçü birimi yardımı ile ölçüm sağlanır. Bu şekilde her neodyum mıknatıs ölçümleri bu şekilde yapılmaktadır. Her ölçüde yüzey ve çekim gücünü ölçerek mıknatısın ne kadar güce sahip olduğu ölçülür. Bu şekilde de Mıknatısların her zaman bir ölçüm cihazının da olduğunun göstergesidir. Kullanım alanı oldukça geniş olan gaussmetre her  zaman öncelik olarak neodyum mıknatıs ölçümü yapılması için kullanılır. Çünkü en yüksek mıknatıs gücü neodyum mıknatısta bulunduğu için bu şekilde kullanım sağlar. Farklı Mıknatısların ölçülerini de yapmaktadır. Her zaman mıknatıs ölçümü değil, bazı paranormal olaylarda dahi kullanımı sağladığı konuşulmaktadır.

Mıknatıslar Arasında En Fazla Çekim Kuvveti ile Hangisi Tercih Edilir ?

Kullanım genişliği bakımından bir mıknatısın çekim kuvvetiyle doğru orantılı bir hesaplama çeşididir. Hem kuvvet çekimi güçlü hem de mıknatıs yüzeyi kendine hemen çekebilen özellikte olması gerekir. Yuvarlak neodyum mıknatıs ise her zaman en güçlü mıknatıslar arasında yerini almaktadır. Bu şekilde de kullanım alanı sayesinde üretimleri her zaman artış gösterir. Alımını sağlamak için de her zaman en kuvvetli Okan tercih edildiği için neodyum mıknatıs ile çalışma alanı daha yüksektir. Gaussmetre ile ölçümü yapılarak kanıtlanmış gücü için birçok firma kullanım sağlamaktadır.

Mıknatısların Yüzeyleri ve Hacmi Neden Önemlidir ?

Hacim ve yüzey orantıları her zaman önemlidir çünkü sürtünme ile de gücü her zaman üzerinde toplayan Mıknatısların bu şekilde güç biriktirerek üzerinde toplanan ve sonra ise gerçekleştirmesi için o toplanan enerjinin dışa aktarımı sağlanır. Çeşit olarak bakıldığında ise yuvarlak ve halka mıknatıs ile kullanım da sağlanır. Her zaman birçok yerde tercih edilen mıknatıs türleri arasındadır. Neodyum Mıknatısla olan ve sadece şekli değişik olan Mıknatıslarda mevcuttur. Bu şekilde kullanımı gerçekleştirilecek yer için şekil ile daha kolay adapte olması sağlanır. İstenilen özelliğin olması ile çekim kuvveti her zaman en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Merak edilen her konuda Magnet Market sayfasından hizmet alabilirsiniz. 

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız