Cumartesi günü 12:00'den sonra verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilmektedir.
×
444 64 68
 

Neodyum mıknatıs nedir ? Nerelerde kullanılır ?

Yazar: Magnet Market Okunma: 386 Yorum Sayısı: 0

Neodyum mıknatıs nedir ? Nerelerde kullanılır ?

Neodyum mıknatıs, kalıcı nadir toprak mıknatısının bir türüdür. Nadir toprak mıknatısı, neodim mıknatıs, neodyum mıknatıs, neodimum mıknatıs, magnet ve mağnet olarak da adlandırılır.

Mağnet olarak adlandırılmasının sebebi tamamen yanlış yazımdan dolayıdır.
Magnet denilmesinin sebebi ise mıknatıs kelimesinin İngilizce karşılığı magnet olmasındandır.

Magnet marketteki mıknatıslar, demirkobaltnikel gibi metalleri çekmek ağırlıklı olarak Çin de üretilen veya doğadan elde edilen hammaddelerdir. Mıknatıslarda artı ve eksi kutuplar bulunur. Mıknatısların çekim ve kaldırma güçleri gözle görülemezler.

Neodymium mıknatıslar ise, bizim bildiğimiz mıknatıslardan farklı özelliklere sahip olarak üretilmektedir. Güçlü manyetik alanları ile birçok sektörde kullanılırlar. Farklı şekil ve boylarda üretilen bu ürünlerin, kullanım alanına ve koşullarına göre farlı elementler ile kaplanarak sayanıklılığı artırılır. Neodymium mıknatısların küpblokdisksilindirik gibi farklı şekillerini görmek mümkündür. Bu ürünler bakıraltınçinko,nikel, kalay ve gümüş gibi elementlerle kaplanarak, otomotiv, sağlık, endüstriyel, hobi oyuncakları, imalat aşamaları gibi çeşitli alanlarda kullanılabilir.

Nadir toprak mıknatısı olarak bilinen sinterlenmiş Neodimyum – demir - bor (neodim)  Nd, Fe, B'nin yanı sıra Dy, Tb, Co, Nb, Ga, Al, Cu gibi birkaç başka elementten, farklı ölçü ve boyutlarda yapılır.

Çin, dünyadaki en büyük neodyum mıknatıs üreticilerindendir. Çin mıknatıs fiyatları, rekabetçi fiyatı ve istikrarlı kalitesi ile ünlüdür. Türkiye’de 1. Kalite olarak adlandırabileceğimiz mıknatıs türü N35 dir.

N35 mıknatısları ve mıknatıs çeşitleri magnetmarket.com.tr adresinde bulunabilir, mağnet ve magnet tabakarını da bulabilirsiniz.

Firma ünvanımız olan magnet market ne yapar ? Türkiye’de 20 yıllık deneyim ile siz değerli müşterilerimize magnetmarket.com.tr alan adı ile mıknatıs marketi olarak yüklü stok adetleri ve sektör deneyimi ile hizmet vermektedir.

Online, Elektronik ticaretin öneminin farkında olarak magnetmarket.com.tr adresimizi yayına alarak siz değerli müşterilerimizin anında sipariş vermelerini stok ve fiyat bilgilerimizi öğrenmenizi sağlıyoruz. Üstelik aynı gün kargo imkanımız ile siparişlerinizi hızlı gönderim sağlıyoruz.

Magnet Marketteki Neodyum Mıknatıslar en güçlü manyetik alana sahip mıknatıslardır. Neodymium mıknatıslar ülkemizde üretilmiyor. Çin de ise belli izinlere tabi tutularak endüstriyel cihazlar sayesinde karışımların birleşimi ile farklı boyut ve ölçülerde yapılıyor.

Neodyum mıknatıslarda bulunan neodymiumsamaryumnikelkobaltdemir gibi elementler topraktan çıkarılarak kullanılırlar. Elementlerin farklı oranlarıyla karışımıyla farklı özellikte mıknatıslar ortaya çıkar. Bu oluşan mıknatıslardan kimi güçlükimi sıcaklığa dayanıklı olarak üretilir.

Neodymium mıknatıslara, Kaplama işleminden sonra mıknatıslanma özelliği kazandırılması gerekir. Bu işlemde gerçekleştirildikten sonra son aşama mıknatıslar kontrol edilirler. Diğer mıknatıs çeşitlerinden oldukça güçlü olan bu mıknatıslar hobi amaçlı olarakta kullanılabilir.

Bize kolaylık sağlayan bu neodyum mıknatıslar bazen sorun da yaratabilirler.
Yüksek çekim gücü sebebiyle duyma sorunlarından, vücut hasarlarına, işitme cihazlarından , kalp piline, saat mekanızmarına ve sürekli kullandığımız cep telefonlarına kadar birçok elektronik aletin bozulmasına sebep olabilirler.

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.magnetmarket.com.tr/neodyum-miknatislar sayfamızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.
Detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.
MAGNET MARKET MIKNATIS DIŞ TİC. LTD. ŞTİ. – 444 MGNT İOSB MAH. DEMİRCİLER SAN. SİT. E-2 BLOK NO:425 (MALL OF İSTANBUL KARŞISI ) BAŞAKŞEHİR - İSTANBUL

Yorum Yaz