https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/neodyum-miknatislar-gucu-azalirmi.fw-1170x600.png

Mıknatısın Gücü Azalır Mı ?

  • |   0 Yorumlar

Mıknatısın Gücü Azalır Mı ?

Mıknatıslar hayatın her noktasında kullanımı sağlanan ürünler arasındadır. Bu sebeple her zaman en iyi ürünü almak gerekir. Firmaların alım sebepleri arasında ise çekim kuvveti sağlamaları gelmektedir. Bu şekilde gaussmetre ile ölçümü yapılarak farkı çıkarılır. Her zaman alımı sağlanan önemli ürünler arasında gelmektedir. Birçok sektörde kullanımı oldukça yaygındır. İstenilen çeşit aralığına da sahiptir. Böylelikle müşterilerin beklentilerini karşılaması doğrultusunda üretim he zaman devam eder. Magnet Mıknatıs sayfası ile daha fazla çeşit üretilmektedir. Firmanın kalitesi de diğer firmalar arasında en iyi ürünleri müşterilere sunması ile tercih sebebi olur. Birçok çeşidin üretilirken en fazla alım sağlanan çeşit neodyum güçlü mıknatıs çeşidi en iyi ürün olarak alımı oldukça fazla yapılır.

En Çok Neodyum Mıknatısların Tercih Edilme Sebebi Nedir ?

Mıknatısların gücü azalmaz fakat çekim kuvvet azalması ısıya karşı duyarlı olması sebebi ile gerçekleşir. Yüksek ısıya maruz bırakılan mıknatısların her zaman güçleri azalır ve kullanılamaz durumda olur. Neodyum Güçlü mıknatıs modelleri bile ısıya karşı hassaslaşır ve Kullanım Alanını kaybeder. Bu şekilde kullanım sağlanamayacağı için, Mıknatısların ısıdan uzak tutulması gerekir. Her zaman güçlü etkisi ile neodyum mıknatıs çeşitleri bütün mıknatıslar arasında en kullanışlı olanlardır. Bir sürü seçeneği ile alıcılar için kullanım alanı yaratır. Özellikle demir ağırlıklı olduğu için  çekim kuvveti daha fazladır.

Mıknatıslardaki Çekim Kuvveti

Mıknatısların çekim kuvveti ile kullanımı her zaman önemlidir. Bu şekilde kullanım alanı da her zaman geniş bir yer kaplar. Çapı, yüzey ölçümü ve kaldırma kuvveti de Gaussmetre ile ölçümü sağlanır. Her zaman en çok kaldırma kuvveti olan mıknatıslar arasında neodyum mıknatıs çeşitleri gelmektedir. Bu çeşit aralığında ise firmaların tercih ettiği modeller bulunur. Beklentileri en iyi şekilde karşılayan modeller, birçok sektör için kullanış sağlar. İstenilen güçte ve kuvvet farkı ile diğer mıknatıslardan farklıdır. Bu farkı da içerisindeki demir oranının fazla oluşundan dolayı sağlar. Köşeli neodyum mıknatıs çeşidi ise şekli bakımından daha fazla köşeli  alanlarda kullanılan ürünlerden olmaktadır. Merak edilen ürünlerle ilgili Magnet Market Mıknatıs sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz.

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız