https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/bannerlar/banner1-1170x600.jpg

Mıknatısı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  • |   0 Yorumlar

Mıknatısı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Manyetik alan üreten nesne veya cisimler mıknatıs (magnet) olarak adlandırılmaktadırlar. Demir, nikel gibi bazı metalleri çekmekte metal olmayan maddelerle ise etkileşime girmemektedirler. Mıknatıs çeşitlerimizi merak ediyorsanız magnetmarket.com.tr web adresindeki mıknatıs çeşitlerine göz atıp, aynı gün kargo imkanı ile ürünlerimize hızlıca ulaşabilirsiniz.
Mıknatısların eş kutupları birbirlerini iterken, zıt kutupları birbirlerini çekerler. Mıknatıs kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Her mıknatısın oluşturduğu etki birbirinden farklıdır. Güçlü mıknatıslar kullanılırken bu mıknatısların oluşturduğu ani etkiler yaralanmalar ile sonuçlanabilecektir. Bu sebeple kullanımlarında dikkatli olunması gerekmektedir.
Magnet marketteki güçlü mıknatısları ayırmak istediğinizde ürünleri birbirinden çekerek değil de birbirinden sürterek ayırmayı denediğinizde başarılı olduğunuzu göreceksiniz.
Bir diğer nokta ise elektronik cihazlardır. Birçok elektronik cihaz mıknatısların oluşturdukları manyetik alandan zarar görebilecektir. Bu sebeple elektronik cihazlar mıknatıslardan uzak tutulmalıdırlar.

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız