Cumartesi günü 12:00'den sonra verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilmektedir.
×
444 64 68 | Kargo Takip
 

Mıknatıs Taşı Nedir?

Yazar: Magnet Market Okunma: 2673 Yorum Sayısı: 0

Mıknatıs Taşı Nedir?

Mıknatıs taşı bilinen adı ile manyetit ya da magnetik olarak bilinmektedir. İçerisinde bolca demir minerali bulundurmaktadır. Bulunduğu yerler bakımından genel olarak sülfit yatakları denen yataklarda bulunmaktadır. Magmatik kayalıklarda da ortaya çıkmaktadır. Görünüş itibariyle hematit taşına benzediği bilinenler arasında yer almaktadır.

Manyetit bazı devletlerde özellikle zihin çalışmalarında kullanılmaktadır. Burçlar üzerinde de etkili olduğu bilinen bir gerçektir.  Üzerinde en çok etki gösterdiği burç ise akrep burcudur. Fakat akrep burcu dışında Koç, Başak, Kova ve Oğlak üzerinde de etkili olduğu bilinenler arasındadır. Bu nedenle çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle burçlara anlam yükleyenler tarafından kullanımı oldukça yaygındır.

Mıknatıs taşının sertlik derecesi itibariyle takılarda da çok sık kullanılmaktadır. Bakıldığında takılarda her ne kadar aksesuar olarak kullanımı yaygın bir hal almış olsa da bazı zaman yararlı bazı zamanlarda ise zararlı bir hal alabilmektedir. Özellikle bu nedenle kullanımı açısından dikkatli olunması gerekmektedir.

Mıknatıs Taşının Özellikleri Nelerdir?

Magmatik ve sülfit özellikli kayalardan elde edilmektedir. İnsan sağlığı açısından doğru kullanıldığında mıknatıs taşı özellikleri dikkat çekmektedir. Doğru kullanılmaması farklı durumlar ortaya çıkmaktadır. Özellikle yanlış kullanım sonucu kalp krizi ve epilepsi riskini ortaya çıkartmaktadır.

Doğru kullanımı yapıldığında vücutta dengenin sağlanmasını ve çakraların düzenlenmesini sağlamaktadır. Özellikle psikolojik sorunları olanlar tarafından mıknatıs taşı kullanılması bu sorunların ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi üzerinde de etkili olduğu bilinmektedir.

Kan dolaşımını dengelediği ve bu konuda sorunları olanların kullanımında düzenleme sağlandığı bilinenler arasındadır. Doğal bir ağrı kesici durumundadır. Bu nedenle de ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Mıknatıs taşı ayrıca enerji verici olarak kullanılabilir.

Mıknatıs Taşı Fiyatı Nedir?

Mıknatıs taşı birçok alanda kullanılabilmektedir. Bu nedenle de kullanım alanına göre ve boyutuna göre farklılık göstermektedir. Alınacak olan manyetit taşının sertliğine göre aynı zamanda parlaklığına göre de işlem yapılmaktadır. Bu nedenle araştırma yapılması gerekmektedir.

Manyetit taşı fiyatı ve özellikleri ile ilgili tüm bilgiler için magnet market ekibinden destek alabilirsiniz. Ayrıca kullanım alanları ve nasıl kullanılacağına göre sizlere uzman ekip tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

 

Yorum Yaz