https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/neodyum-miknatislar-nekadar-agirlik-tutabilir.fw-1170x600.png

Bir Mıknatıs Ne Kadar Ağırlık Tutabilir?

  • |   0 Yorumlar

Bir Mıknatıs Ne Kadar Ağırlık Tutabilir?

Birçok çeşit mıknatıs mevcuttur fakat bu Mıknatısların hepsi kaldırma kuvveti sağlam ve kaliteli değildir. Bu sebeple en kuvvetli olanlar her zaman neodyum mıknatıs ile çekim gücü oldukça önemlidir. Bu şekilde her alanda kullanılan bir mıknatıs türüdür. İstenilen birçok alanda kaldırma gücü sayesinde tercih edilmektedir. Kaldırma ve çekim gücü ürün ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir. Örneğin, en az 50 g en fazla 500 kg gibi bir ağırlıkta kendini gösterebilir. Daha fazla kaldırma gücüne sahip bir mıknatıs yoktur. 

Neodyum mıknatıslar her zaman en fazla kullanıma sahip ve gücü içerisinde barındıran kaliteli mıknatıslardır. Bir sürü çeşidi bulunur. Bu çeşitler arasında ise yuvarlak neodyum mıknatıs ise kullanımı şekli  ve gücü bakımından neodyum mıknatıslardan olduğu için daha çok tercih edilenler arasında gelir.

Mıknatısların Gücünü Kaybetmesi Nasıl Olur ?

Mıknatıslar ölçülerine göre örneğin 20 kg ye kadar taşıma kapasitesi olan fakat sadece neodyum mıknatıs için geçerli olan bir çekim güçleri vardır. Bir mıknatısın çekim gücünü kaybetmesi için de sadece ısı yeterlidir. Isının olduğu noktada her zaman kullanım kalitesi azalır ve kullanılamayacak duruma düşer. Bu sebeple ısı haricinde bir noktada  kullanım sağlamak en önemli detaylardan biri olmaktadır. 

Köşeli neodyum mıknatıs ise köşeli kullanımın sağlanması gereken alanlar için  üretilmiştir. Bu şekilde üretilen mıknatıslar her zaman daha fazla kullanım imkanı yaratır. Bir sürü firma kullanım amaçlı alırken birçoğu da satış amaçlı almaktadır. Ürünün kalitesi de her zaman önemlidir.

Neodyum Mıknatıs Kaç Yıl Kullanılabilir?

Kullanımı sağlanan birçok mıknatıs çeşidi kullanım alanı en geniş olan ürünlerden biri olan Neodyum mıknatıs, her zaman tercih edilen mıknatıslar arasındadır. Bu şekilde kullanımı fazla olan türlerin de üretimi her zaman daha fazla yapılmaktadır.

Mıknatısların ömrü ise her zaman 1-3 yıl arası olmaktadır. Özellikle neodyumlar en fazla kullanımı gerçekleşen ürünler arasındadır. Bunun sebebi ise çoğu zaman kullanım süresi ve dayanıklılık gücüdür. Her zaman tercih neodyum olduğu gibi diğer çeşitleri de oldukça fazla kullanım sağlar. Merak edilen her konuda Magnet Market Mıknatıs sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz. 

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız