https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/kac-cesit-miknatis-vardir.fw-1170x600.png

Günümüzde Yaygın Olarak Kaç Çeşit Mıknatıs Vardır ?

  • |   0 Yorumlar

Günümüzde Yaygın Olarak Kaç Çeşit Mıknatıs Vardır  ?

Mıknatıslar hayat içinde çok önemli bir role sahip demir, nikel, çelik gibi maddeleri çekebilen bir cisimdir. Birçok türü ve özellikleri bulunan mıknatısların bir çeşidi de Neodyum mıknatıslardır. Jeneratörler, elektrik motorları, tıbbi malzeme alanı, sabit disk sürücüleri, akustik ekipmanlar ve metal dedektörler gibi birçok alanda kullanılan bu mıknatıslar, aynı zamanda istenilen ebat ve şekilde de üretilebilir. Aynı zamanda Dünya üzerindeki en güçlü manyetikler olan nadir toprak mıknatısının en çok kullanılan türü Neodyum mıknatıstır. Bu mıknatıslar, yüksek korozyon direncine sahiptirler. Maksimum seviyede manyetik enerji alanları vardır. Her fiyat aralığında bulunabilen neodyum mıknatıslar çok güçlü ve diğer mıknatıslardan çok farklıdır. 

Dünya üzerindeki en güçlü manyetikler olan nadir toprak mıknatısının en çok kullanılan türü Neodyum mıknatıstır. Neodim, boron ve demir elementlerinden oluşur. Neodyum mıknatıslar çok güçlü bir yapıya sahiptirler. Birçok çeşit mıknatıs arasında yuvarlak neodyum mıknatıslar en çok tercih edilenler arasındadır.

 

Mıknatısların Çekim Kuvveti Ve İçeriği

 

 Ve bu mıknatıslar kendisinden 1300 kat daha büyük cisimleri çekebilme özelliğine sahiptir. Nikel, çinko, bakır, kalay gibi elementleri çeker. Ve maksimum derecede zorlayıcı kuvvetleri vardır. Ve dayanıklılıklarının arttırmak için nikel, gümüş, altın, çinko gibi elementlerle kaplanırlar. Diğer tüm mıknatıs çeşitlerinden daha güçlü olan ve birçok sektörde kullanılan Neodyum mıknatıslar çok nadir bulunur ve çok kıymetlidir. Neredeyse hayatın her

alanında ihtiyaç duyulan bu mıknatıs çeşitleri birçok fiyat aralığında ve blok, küp, silindir ve delikli gibi farklı şekillerde satılır. Ancak çok yararlı olan bu mıknatısları kullanırken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü insan yanlış bir kullanımda insan cildine zarar verebilir. Köşeli neodyum mıknatıs gibi sadece belirli alan içerisinde kullanılan çeşidi de bulunur.

 

Neodyum Mıkatıslar Hangi Özelliklere Sahiptir ?

İstenilen ürün çeşidi ve özellikleri arasında en fazla seçeneği her zaman neodyum mıknatıs ürünleri sağlamaktadır. Bu ürünlerin kullanım alanı ise hastane, okul, reklamcılık, sanayi ve otomotiv sektörü gibi birçok alanı içerisinde bulundurur. Kalp pili, işitme cihazı gibi elektronik cihazlarında bozulmasına sebep olabilir. Bu sebeple doğabilecek herhangi bir zararı en aza indirebilmek için neodyum mıknatısların yüzeyi farklı elementlerle kaplanır. Çin, neodyum mıknatıs çeşitleri ile üretimi sağlayarak dünyada ileri gelen ülkelerdendir. Merak edilen mıknatıs çeşitleri ve daha pek çok ürünler için Magnet Mıknatıs Maket sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz.

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız