https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/neodyum-miknatis-cesitleri-nedir.fw-1170x600.png

Güçlü Mıknatıs Çeşitleri Nedir ?

  • |   0 Yorumlar

Güçlü Mıknatıs Çeşitleri Nedir ?

Birçok güçlü mıknatıs seçenekleri mevcutken her seferinde tercih edilen ise neodyum güçlü mıknatıs ile istenilen sonucu almak oldukça önemlidir. Farklı seçeneklerin mevcut olması da kişilerin alanları ile ilgili alım yapmasını sağlamaktadır. Ürünü almadan önce kaliteli bir firma araştırması yapmak gerekir. Bu şekilde kaliteli mıknatıs ürünleri alıcıların tercihine göre sunulur. Beklentileri en iyi şekilde karşılamaya devam eden Magnet market sayfası birçok seçeneği içerisinde bulundurur. Müşterilerin seçimini yaptığı ürün çeşitlerinden bazıları ise aşağıdaki gibidir;

·         Yuvarlak neodyum mıknatıs

·         Köşeli neodyum mıknatıs

·         Neodyum mıknatıs

·         Yuvarlak ve halka mıknatıs

·         Silindir neodyum mıknatıs

·         Delikli neodyum mıknatıs

·         Havşa delikli neodyum mıknatıs

Mıknatıs Çeşitleri ile kullanım Sağlayan Alanlar

Bir sürü güçlü mıknatıs seçenekleri arasında her zaman en iyi olan ve kullanımı en çok yapılan ürünlerden güçlü neodyum mıknatıs modeli en güçlü model olarak karşımıza çıkmaktadır. Gücünü ölçmek ise her zaman gaussmetre olarak adlandırılan bir makine ile yapılmaktadır. Bu şekilde makinayla ölçümünü yapmak oldukça önemlidir. Her seferinde aynı neticeyi veren neodyum mıknatıs güç olarak, 1,700 gauss olarak bilinmektedir. İstenilen seçim ile neodyum türevi mıknatıslar her zaman bulunmaktadır. Bu şekilde kullanım alanına göre üretilir. Bir mıknatısın kullanım alanına ise oldukça geniş bir yelpazede bakılır. Dayanıklılık konusunda ise 1-3 yıl kadar ömrü olan mıknatıslar her zaman en kaliteli seçenekleri ile Magnet Market tarafından kaliteli üretimi ile tercih edilir.

Neodyumlarda Kaldırma Kuvveti ve Çekim Kuvveti Ne Kadar Önemli

Bir sürü alanda kullanımı kolaylaştırmak için mıknatıs güç kazandırıldı. Bir yüzeye oldukça sert bir şekilde temas sağlayarak  diğer mıknatısla bir arada olmalı ve bu şekilde birbirlerinde itme ve çekme kuvveti yaratmaları için oldukça önemlidir. Bu kuvvetin sağlanması da birbirlerinde enerji alımı sağlayarak daha fazla güç kazanmalarını sağlamaktadır. Neodyum mıknatıslar her kullanımda daha da sürtünme ve aşınma etkisiyle içinde enerji biriktirir. Kullanılan ölçüye göre örneğin en fazla 20 kg veya 500 kg yük kaldırma kapasitesi mevcuttur. İstenilen ürünler arasında her zaman seçim neodyum çeşitleri olarak kendini gösterir. Merak edilen ürünlerle ilgili Magnet Mıknatıs Market sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz. 

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız