https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/gaussmetre-nedir.fw-1170x600.png

Gaussmetre nedir? | Magnet Market Mıknatıs

  • |   0 Yorumlar

Gaussmetre nedir?

Manyetometre yani diğer adıyla gaussmetre, manyetik alanlarda ölçüm yapmak için kullanılır. Alanının yüzünü ve gücünü ölçmek için kullanım sağlayan bir cihazdır. Aynı zamanda paranormal olaylarda da oldukça fazla kullanım sağlanan cihazlar arasındadır. Bilimsel olarak da kullanım alanına sahiptir. Mıknatısların gücünü ölçmek için kullanım sağlayan gaussmetre, mıknatıslar için ölçü birimi şeklinde kullanılır. Yüksek manyetik alana sahip ajanların ölçümü için de kullanım sağlanır. Birçok mıknatıs çeşidi içinde aynı manyetik alanı ölçmek için kullanılabilir. Mıknatıslar ilgili ölçüm yapıldığında her noktada hesaplama tamamen yanlış çıkabilir. Her noktanın ölçümü birbirinden farklı olabilir. Birçok firmada bu ölçme cihazını üretmektedir. Magnet market ise her zaman en kısa çözümler üreterek kalitenin adresi olmaktan vazgeçmiyor. En iyi ürünleriyle hizmet vermeye devam ediyor.

Mıknatıslar Arasında En Fazla Çekim Kuvveti Hangisine Ait

Farklı bir sürü mıknatıs vardır. Hepsinin çekim kuvveti değişim gösterir. Bu sebeple çekim kuvveti oluşmayan mıknatıslarda vardır. En güçlü planları ise, sertifikayı sahiptir. Yuvarlak neodyum ise bu seçenekler arasında gelir. Her zaman en fazla alımı yapılan çeşitler arasındadır. Diğer mıknatıslardan daha güçlü olarak kanıtlanmış bir gücü vardır. Güçlü neodyum mıknatıslar oldukça fazla kullanışlı ve çekim kuvveti diğerleri yanında hem fazla hem de kullanım ömrü oldukça fazladır. En yüksek zorlayıcı kuvvetine sahip ürünlerdir. Neodyum mıknatıs her zaman kullanım alanı yaratır. Bu şekilde üretimi de daha fazla yapılması gerekir.

Mıknatıslarda En Fazla Ömre Sahip Hangisidir ?

Bir sürü mıknatıs çeşidi arasında gelen neodyum mıknatıs her zaman en yüksek manyetizmaya sahiptirler. Bu şekilde çekim kuvvetinin büyüklüğünü de kanıtlamış olur. 10 yıl içerisinde ise manyetik enerjisi %1 olarak kayıp gösterir. Bu sebeple de en fazla dayanıklı ve kullanışlı olan mıknatıs olma özelliğine sahiptir. Köşeli neodyum mıknatıs en çok kullanılanlar arasında gelir. Isıya dayanıklılık oranı oldukça düşük olan mıknatısların her zaman kullanım süresi ısı haricinde 1-3 yıldır.  Üretimi daha rahat yapılan ve kullanılan alanları her zaman diğer Mıknatıslara göre daha fazladır. Merak edilen her konuda Magnet Market Mıknatıs sayfasından her zaman hizmet alabilirsiniz. 

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız