https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/Oxit%20Mıknatıs%20Nedir%20Kullanım%20Alanları%20Nerelerdir.fw-1170x600.png

Oxit Mıknatıs Nedir? Kullanım Alanları Nerelerdir?

  • |   0 Yorumlar

Oxit Mıknatıs Nedir? Kullanım Alanları Nerelerdir?

Oxit  mıknatıs nedir, hangi alanlarda kullanılır, bu mıknatısın diğer mıknatıslardan farkı nedir gibi sorular mıknatıs ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Bu yazımızda sizler için bu sorulara cevap vereceğiz ve bu mıknatıs türünü detaylı bir şekilde inceleyeceğiz.

Oxit Mıknatıs Nedir?

Mıknatıslar genel olarak kobalt, nikel, demir gibi metaller kullanılarak üretilen ve çekme amacı ile kullanılan ürünlerdir. Mıknatıslarda kutuplar ve manyetik alanlar bulunur. Gözle görülmesi mümkün olmayan bu manyetik alanlar çekim güçleri sayesinde insan hayatını kolaylaştırabilir niteliğe sahiptir. Mıknatıslar güçlerine göre ise farklı alanlarda, farklı sektörlerde ve farklı amaçlar ile kullanılırlar. Oxit mıknatıslar daha basit uygulamalar için kullanılan uygun fiyatlı ve zayıf mıknatıslardır. Ferrit mıknatıs olarak da bilinen bu ürünler çzellikle uygun fiyat ile satışa sunulması bu mıknatıs türünü son derece cazip hale getirmektedir. Bunun yanı sıra dış mekan kullanımı için de uygun olan ferrit mıknatıslar 250 derece ısıya kadar dayaklıdır. Isıya dayanıklı bir özelliğe sahip olması ferrit mıknatısların en önemli özelliğidir.

Söz konusu mıknatısta bulunan samaryum, demir, kobalt, Oxit ve nikel gibi elementler topraktan elde edilen ve mıknatıslarda kullanılan elementlerdir. Bu elementlerin farklı kombinasyonlar ile karıştırılması durumunda birbirinden farklı özelliklere ve çekme gücüne sahip olan mıknatıslar meydana getirilmektedir.

Oxit Mıknatıs Nerelerde Kullanılır?

Bahse konu mıknatıs türünün çeşitli kullanım alanları vardır. Mıknatıslar arasında en güçlü olan tür olduğu için kullanım alanları da günlük mıknatıs ihtiyacını karşılamaktan ziyade daha önemli cihazlar ve ürünler şeklinde olabilir. İnsan hayatını kolaylaştıran çeşitli özelliklere sahip olan bu güçlü mıknatıs;

·         Dolap magnetlerinde

·         Otomotiv sanayi de

·         Okulda yapılan deneyler

·         Çeşitli sağlık ürünlerinde

·         İş yerlerinde çeşitli amaçlar ile kullanılmaktadır.

Sizin de bu mıknatısa ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. Magnet Market kalitesi ile en kaliteli ve kullanışlı mıknatıslara tek tıkla ulaşabilir. Siz de bu magnet türü ve diğer tüm magnet türleri ile ilgili detaylı bilgi almak ve kolayca sahip olmak için web sitemizde yer alan bilgileri inceleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra sormak istediğiniz sorular ile ilgili de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız