https://www.magnetmarket.com.tr/image/cache/catalog/blog/Havşa%20Delik%20Nedir%20Havşa%20Delikli%20Mıknatıslar.fw-1170x600.png

Havşa Delik Nedir? Havşa Delikli Mıknatıslar

  • |   0 Yorumlar

Havşa Delik Nedir? Havşa Delikli Mıknatıslar

Havşa delik, konik ya da silindirik şekilde ki delikleri ifade etmektedir. Havşa matkapları ile açılan bu delikler mıknatıslarda da kullanılır. Bu mıknatıslar ise havşa delikli mıknatıslar olarak ifade edilir.

Havşa Delikli Nedyum Mıknatısların Kullanım Alanlar  

Havşa delikli nedyum mıknatısların çeşitli kullanım alanları bulunmaktadır. Söz konusu kullanım alanlarını aşağıdaki gibi detaylandırabiliriz.

Darbe Önleyici

Mıknatıslar birbirini hem çeker hem de iter. Neodim Mıknatıslar, başka bir mıknatısa karşı itmek için manyetik itme kuvvetini kullanarak genellikle amortisör olarak kullanılır. Bunun nedeni, manyetik yüzdeki karşılıklı kutupların oluşturduğu kuvvettir. Bunu yapmak için, aynı yöne bakan iki mıknatıs kutbuna ihtiyacınız olacak ve itecekler. Ne kadar büyük mıknatıs kullanırsanız, itme kuvveti o kadar güçlü olur.

Manyetik amortisörlerin mühendislikte pratik kullanımları vardır. Ancak birçok kişi evlerinde de amortisör kullanır. Ev sahipleri, kapıların ve çitlerin duvara çarpmasını engellemede manyetik amortisörlerin gerçekten yararlı olduğunu keşfettiler.

Manyetik Takım Tutucular

 Neodimyum Gömme disk, blok ve pot mıknatıslar, alet ve ekipmanların depolanmasına yardımcı olmak için tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Mıknatıslar, genellikle delinmiş ve ahşap duvara vidalanmış gömme montaj deliklerine sahiptir. Bu mıknatıslar yerine sabitlendiğinde, çekiç, somun anahtarı ve anahtar gibi küçük el aletlerini asmak için yeterli gücü sağlarlar.

Manyetik Dolap Kapısı Mandalları

Havşa deliklieodim mıknatıslar küçük olabilir ve yine de çok fazla güç üretir. Bu, onları mutfak, ofis, ev ve banyo mobilyalarında manyetik kapı mandalları oluşturmak için mükemmel kılar. Neodimyum gömme mıknatısları kapı kapakları olarak kullanmak, menteşelerin genellikle hasara yol açan aşırı genişlemesini önledikleri için gerçekten yararlıdır.

Havşa Mıknatısların Dikilmesi

Havşa delikli neodim mıknatıslar, tüm dünyada tekstil, giysi ve moda aksesuarlarının dikilmesinde kullanılmaktadır. Neodim mıknatıslar çok küçük ve güçlü olduklarından, giysiler, çantalar ve cüzdanlar üzerinde manyetik mandallar oluşturmak için mükemmeldir. Moreso, birçok insan mıknatısları yerine sabitlemek için perdelere veya panjurlara diker.

Resim Çerçeveleri Asmak

Havşa Başlı Neodim Mıknatıslar genellikle resim çerçevelerini ve sanat eserlerini duvarda tutmak için kullanılır. İki mıknatısı kaydırarak ayırmanın çok daha kolay olduğunu hatırlamak önemlidir.

Reklam Afişleri

Daha önce bir etkinliğe ev sahipliği yaptıysanız, muhtemelen manyetik ekran afişlerine aşinasınızdır. Rulo afişler, saklanması çok kolay olduğu için gerçekten popülerdir.

Buzdolabı Magnetleri

 Buzdolabı mıknatısları dünyadaki hemen hemen her modern evde bulunur. Ne yazık ki, birkaç yıl sonra manyetizmayı kaybedebilirler. Neodim mıknatıslar ise buzdolabı magnetleri için son derece uygundur. 

0Yorumlar

Yorum yazabilmeniz içinÜye Girişi


Magnet İstanbul

Bu ürün şu anda stokta yok. E-posta adresinizi aşağıya yazarsanız, ürün hazır olur olmaz sizi bilgilendireceğiz.

Adınız
E-posta
Telefon
Mesajınız